Instalacja Steam
Dodane przez orzel dnia 13.09.2010 16:42

1. Zaczynamy od pobrania STEAM CLIENT , plik ten zajmuje niewiele miejsca na dysku (~1,5MB).


2. Gdy pobieranie pliku ukończy się, odpalamy ściągnięty plik "SteamInstall.msi" i przechodzimy do instalacji.


3. W pierwszym ekranie powitalnym klikamy na "Next".4. Następnie musimy potwierdzić że zgadzamy się z warunkami licencji oraz że mamy więcej niż 13 lat klikając na "I accept the license agreement AND I am 13 years of age or older."
5. W następnym kroku wybieramy prędkość naszego połączenia internetowego (wyrażone w kbit/mbit'ach).6. Teraz wybieramy język w jakim program steam będzie się z nami komunikować.7. Następnie wybieramy w jakim folderze i na jakim dysku chcemy zainstalować steam'a.8. Po kliknięciu na "install" rozpocznie się instalacja po której zakończeniu wyświetli się nam komunikat "Steam has been successfully installed", klikamy wtedy na "Finish" i kończymy instalację.
9. Po zakończeniu instalacji, czas na pierwsze uruchomienie. Odnajdujemy na pulpicie skrót do zainstalowanego programu steam i go uruchamiamy.


10. Powinno ukazać się nam okno "Steam - Updating" i rozpocząć się pobieranie reszty plików niezbędnych do działania.11. Po zakończeniu pobierania dodatkowych plików, powinien wyskoczyć nam komunikat w którym będziemy mamy do wyboru 2 opcje: "Stwórz nowe konto" oraz "Zaloguj się na koncie które już istnieje".12. W przypadku gdy nie posiadamy jeszcze własnego konta, należy wybrać opcję "Stwórz nowe konto", natomiast w przypadku gdy posiadamy już własne konto grami wybieramy opcję "Zaloguj się na koncie, które już istnieje", wtedy zostaniemy przeniesieni do ekranu logowania, gdzie podajemy nasz login i hasło do konta.
13. Po wpisaniu poprawnego loginu i hasła zostaniemy zalogowani do systemu steam i będziemy mieli dostęp do naszych gier na koncie, które znajdują się w zakładce "Moje gry".14. Gdy chcemy pobrać i zainstalować daną grę, przechodzimy do zakładki "Moje gry" i klikamy na wybraną grę prawym przyciskiem myszy oraz wybieramy "Instaluj grę ..." tak jak na screenie wyżej.


15. Pokaże się nam komunikat potwierdzający instalację danej gry oraz ilość dostępnego i wymaganego miejsca na dysku, a także szacowany czas pobierania.16. Po przejściu do następnego kroku wybieramy gdzie mają pojawić się skróty do instalowanej gry i klkamy na "Dalej".
17. Rozpocznie się tworzenie lokalnych plików cache gry.18. Po ukończeniu tworzenia lokalnych plików klikamy na zakończ i zostaniemy z powrotem przeniesieni do zakładki "Moje gry" w steam, gdzie będziemy mieli pokazany przy nazwie gry w polu "status" procent pobranej gry oraz aktualną prędkość pobierania.UWAGA: Steam posiada funkcję automatycznego wznawiania, więc w czasie pobierania gry możemy wyłączyć program/system i przy ponownym uruchomieniu steam gra będzie pobierana od tego samego momentu na którym zamkneliśmy steam.


19. Po pobraniu gry w polu "status" powinien na m się pokazać napis "100% - Gotowe", tak jak na screenie niżej.
20. Teraz możemy uruchomić pobraną grę klikając dwukrotnie lewym przyciskiem myszki na jej nazwę i cieszyć się możliwością gry online.
Źródło: cs-guide.net